Užitočné tipy

838 0 0

Užitočné tipy

Autíčka, loptičky, bábiky alebo plyšové medvedíky, veľa detí má obľúbenú hračku bez ktorej jednoducho nemôžu byť, ráno keď sa prebudí alebo večer keď zaspáva. Podeľte sa aká je TOP hračka vášho dieťatka (žirafa, medvedík...).

Vždy pobozkajte vaše dieťatko na dobrú noc, aj keď už buvajú. Detičky vnímajú všetko co sa okolo nich deje, aj keď búvajú.

Ako náhle sa vaše dieťa učí chodiť, tak vám ďalšia zábava začína hlavne keď chce skákať! Vystrihnite niekoľko veľkých kruhov napríklad zo zeleného papiera (nie šmykľavého) a rozptýliť ich po podlahe vedľa seba, potom sa vaše batoľa bude snažiť preskočiť z jedného kruhu na druhý. Samozrejme ich nezabudnite povzbudzovať!

Nie je nič tak jednoduchého, ako kartónová krabica s ktorou môžete vytvoriť hodiny zábavy pre vaše dieťa. Z kartónovej krabice môžete urobiť „čokoľvek“ (preliezačku, hrad, domček a iné), stačí nechať pracovať fantáziu. Dieťa môže takto stráviť hodiny hraním sa. Už ste niekedy z niečoho urobili hru pre vaše dieťa?

Tu je skvelý tip pre budúce mamičky počas tehotenstva! Uvoľnite vaše napnutie v teplom kúpeli s levanduľou ktorá je známa pre svoje upokojujúce vlastnosti. Použitie vane je bezpečné po celú dobu tehotenstva. Tiež prispieva k zníženiu opuchu v nohách. Ale nezabudnite, vždy si dávajte pozor pri pohybe dovnútra a von z vane, aby sa vaše ťažisko sa presunulo!

Aby vaše dieťatko rýchlejšie zaspinkalo, čítajte mu rozprávky primerané jeho veku. Malé novorodeniatka upokojuje už len načúvanie vášmu hlasu.

Cvičenia odporúčané v tehotenstve. Chôdza, plávanie, uvoľňovanie zaťažovaných kĺbov a chrbtice, posilňovanie svalov, ktoré majú tendenciu sa v tehotenstve skracovať, posilňovanie svalov panvového dna, to všetko sú vynikajúce cvičenia počas tehotenstva. V treťom trimestri by ste sa mali venovať naťahovacím a uvoľňovacím cvičeniam, alebo príjemnej masáži a relaxácii.

Please login to Comments