Bio detská diétna ryžovo-mrkvová kaša od 8. týždňa

Bio detská diétna ryžovo-mrkvová kaša od 8. týždňa

Bio detská diétna ryžovo-mrkvová kaša od 8. týždňa

Výrobca:Topfer GmbH, Nemecko
Kód produktu:6022501
Dostupnosť:Dočasne vypredané
 • Cena: 6,70€

 • Bez DPH:5,58€

Bio detská diétna ryžovo-mrkvová kaša od 8. týždňa. Naša Bio-mrkovo-ryžová kaša je dietetická potravina, vhodná na dyspepsiu a tráviace ťažkostí u bábätiek a dojčiat. Suchá mrkvovo-ryžová kaša spája v sebe vhodnú kombináciu priaznivých charakteristických vlastností ryžovej kaše bohatej na draslík s vodou-viažúcou mrkvou. Preto je tiež vhodná ako nedráždivá diéta pre deti a dospelých.

 • Sú zdravé diétne jedlo vhodné pri liečení detských zažívacích problémoch (hnačky).
 • Sú vhodné ako pre dospelých tak aj pre deti. Nahrádzajú úbytok elektrolytov orálnou formou.
 • Málo kalorické cereálie pre diabetikov. Nie sú vhodné ako dlhodobá výživa. Pri dlhšom užívaní je nutné nahradiť chýbajúce kalórie.
 • Neobsahuje lepok, laktózu, mlieko ani sóju.
 • Informácia pre pediatra alebo lekárnika (dokument)

Návod na použitie:

 • Zmiešajte Topfer Organické mrkvovo-ryžové cereálie s požadovaným množstvom horúcej vody (viď tabuľku), potraste a nechajte vychladnúť na prijateľnú teplotu.
 • Pri miernej hnačke, je možné nahradiť prvé 1 – 3 jedlá Topfer Organickými mrkvovo-ryžovými cereáliami (uistite sa, že vase dieťa má dostatok tekutín, napr. kamilkový alebo feniklový čaj.)
 • Pri miernych hnačkách (pri strate hmotnosti max. o 5%) zhruba 50ml tekutín na 1kg váhy každé 3-4 hodiny.
 • Ak je strata hmotnosti vyššia ako 5% je nutné aby ste to konzultovali s detským lekárom. Množstvo by potom malo byť podávané tak ako to určí lekár a/alebo ... Dávkovanie tak ako určí lekár.

Diétny plán:

 • Deň 1: Doplniť chýbajúce tekutiny v prvých 3-4 hodinách s rýžovými cereáliami Topfer (cca.10ml tekutiny na 1kg váhy a % alebo stupeň dehydrácie) nasledná regenerácia ďalej pokračovať s Töpfer organickými mrkvovo-ryžovými cereáliami (viď tabuľku) 3-5 krát denne (ak je možné tak striedať s materským mliekom alebo zvyčajnou dojčenskou stravou)
 • Deň 2: 3x denne (viď tabuľku nižšie), a podľa potreby materské mlieko alebo zvyčajná dojčenská strava.
 • Deň 3: 1 – 2x denne (podľa uvedenej tabuľky)
 • Deň 4: Úplný návrat k materskému mlieku alebo zyčajnej dojčenskej strave.

Použitie: Podávať LEN podľa lekárskeho návodu alebo zarobené podľa tabuľky ktorá je súčasťou balenia. Ako ľahká diéta pre deti aj dospelých: Zamiešajte 250ml horúcej vody alebo vývaru s 15g Töpfer Organickými mrkvovo-ryžovými cereáliami (3 odmerky) a pridajte trošku soli.

Dôležité upozornenie: Používajte pod dohľadom lekára. Tento produkt nie je vhodný ako samostatný zdroj výživy (doplniť vhodnou dobre vyváženou stravou). Nepodávať sladkosti deťom ktoré trpia hnačkami. Pokiaľ sa jedná o zloženie elektrolytov a sacharidov, Töpfer Organické mrkvovo-ryžové cereálie boli vyvinuté tak aby splnili špeciálne potreby pri regulácii vody a následne vyrovnali tým vzniknuté reakcie v organizme. Preto tieto cereálie obsahujú zvýšený počet minerálov ako sú sodík, draslík a sacharidy. Používajte LEN odmerku ktorá je súčasťou balenia. Po použití opláchnite horúcou vodou. Nedávajte odmerku do umývačky a nepoužívajte sterilizátor. Postupujte presne podľa pokynov. Nesprávna príprava môže byť zdraviu škodlivá pre vaše dieťa, pretože to môže viesť k nárastu nežiaducich baktérií v organizme. Pripravujte a podávajte formulu čerstvo zarobenú pred každým kŕmením a podávajte okamžite. Nikdy nepoužívajte zvyšky z predošlého kŕmenia. Skráťte dobu sania cez cumlík len na čas kŕmenia. Nedopustite, aby vaše dieťa používalo fľašu ako cumlík alebo aby bábätko kontinuálne salo. Töpfer Organické Mrkvovo-Ryžové cereálie obsahujú sacharidy ako napr. cukor. Častý a/alebo kontinuálny styk s potravinami alebo tekutinami, ktoré obsahujú sacharidy môže spôsobiť vážne poškodenie zubov (kazu) a vyústiť do rôznych zubných ochorení. Venujte pozornosť pravidelnej starostlivosti o zuby.

Zloženie na 100 g: Ryžová múka* (41%), mrkva prášok* (25%**), maltodextrín*, glukózový sirup*, glukóza*, chlorid sodný (2 g), hydrogenuhličitan draselný (1,6 g), hydrogénuhličitan sodný (0,6 g).
*z ekologickej produkcie
**ekvivalent 207 g čerstvej mrkvy

Príprava: 7,5 g + 95 ml vody

Veľkosť balenia: 400 g
Bio diétna detská ryžovo-mrkvová kaša od 8. týždňa

Odvtedy dobro starostlivo rozvíjame...

Základ našich jemne vyladených špeciálnych diét - bol vyvinutý v spolupráci s Charité Berlín (jednou z najväčších univerzitných nemocníc v Európe) v roku 1927 a pre svoje vynikajúce antidyspeptické vlastnosti je úspešne používaný dodnes.

Töpfer špeciálne diéty sú veľmi užitočné najmä pri dojčenskej enteritíde, ale aj pri hnačkových ochoreniach detí a dospelých. V spolupráci s lekárskym dohľadom privádzajú rozrušené trávenie opäť do poriadku a postarajú sa súčasne o potrebné a dôležité živiny.

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie